Zawody Sportowo-pożarnicze OSP 2023

Strona Główna / Aktualności / Zawody Sportowo-pożarnicze OSP 2023

     Ostatnie miesiące dla naszych druhen i druhów były pod znakiem zawodów sportowo-pożarniczchy oraz poświeconych dni jak i tygodni na pełne przygotowanie do nich. Pierwsze zawody zostały zorganizowane na terenie gminy Stare Kurowo przez kolegów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Błotnicy. Zmagania drużyn z naszej gminy miały miejsce 27 maja na boisku w Błotnicy. W zawodach brało udział 5 drużyn męskich i dwie kobiece wystawione przez OSP Stare Kurowo i OSP Przynotecko. Przez grono sędziowskie były oceniane dwie dyscypliny sportowe : sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Klasyfikacja końcowa drużyn wygląda następująco: 

     

       Kategoria męska:

1. OSP Stare Kurowo
2. OSP Przynotecko
3. OSP Łęgowo
4. OSP Pławin
5. OSP Błotnica

      Kategoria Kobieca:

1. OSP Stare Kurowo
2. OSP Przynotecko

      Dwie pierwsze drużyny z każdej kategorii zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu powiatowym, któe miały miejsce 3 czerwca w Drezdenku na stadionie miejskim. W zawodach wzięło udział 17 drużyn, w tym 6 kobiecych z całego powiatu strzelecko-drezdeneckiego. 

      Klasyfikacja przedstawiła się następująco:
      kategoria męska:
1. OSP Przynotecko
2. OSP Stare Kurowo
3. OSP Drezdenko
4. OSP Buszów
5. OSP Bronowice
6. OSP Górecko
7. OSP Goszczanowiec
8. OSP Gościm
9. OSP trzebicz
10. OSP Gościmiec
11. OSP Dobiegniew
     kategoria kobieca:
1. OSP trzebicz
2. OSP Stare Kurowo
3. OSP Drezdenko
4. OSP Przynotecko
5. OSP Goszczanowiec
6. OSP Dobiegniew   
     Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowały się drużyny w kategorii meskiej: OSP Przynotecko i OSP trzebicz, a w kategorii kobiecej : OSP Stare Kurowo i OSP trzebicz.  Odbywały się 17 czerwca na boiskach OSiR w Gorzowie Wlkp. W wyżej wymienionych zawodach wzięły udział drużyny z całego województwa które wygrały zawody w swoich powiatach.
     Klasyfikacja generalna drużyn kobiecych:
1. OSP trzebicz 
2. OSP Stare Kurowo
3. OSP Łysiny-Wygnańczyce
4. OSP Kolsko
5. OSP Bogdaniec 
6. OSP Kargowa
7. OSP Przytoczna
8. OSP Złotnik
9. OSP Niegosławice
     Klasyfikacja generalna drużyn męskich:
1. OSP trzebicz 
2. OSP Przynotecko
3. OSP Kaława
4. OSP Sława
5. OSP Podła Góra
6. OSP Kłodawa
7. OSP Kargowa 
8. OSP Złotnik
9. OSP Kolsko
10. OSP Dzietrzychowice
11. OSP Bobrowice
    Podsumowując tego roczne zmagania i osiągniecia naszych drużyn, jesteśmy niezmiernie dumni i zachwyceni z posiadania takich osób, które z zaciętością i trudem poświęcały swój cenny czas przyjeżdżając na treningi w celu osiągniecia jak najlepszych wyników. W chwili obecnej możemy z czystym sumieniem powiedzieć że nie był on zmarnowany. W imieniu całego Zarządu jak i wszystkich druhowów naszej jednostki chcielibyśmy podziękować każdej z drużyn jak i osobom które przyczyniły się do tych sukcesów i mamy nadzieję że za rok wrócimy szybsi o tę parę sekund.      Podziękowania należą również najbliższym naszych zawodników, kibicom, sympatykom naszej OSP oraz Pani Wójt Gminy Stare Kurowo, która wspierała nas na każdym szczeblu zawodów i była z nami od początku do samego konca.