Podsumowanie działalności w 2022 roku

Strona Główna / Aktualności / Podsumowanie działalności w 2022 roku

PODSUMOWANIE ROCZNEJ DZIAŁALNOŚCI 

     W ciągu ostatnich 365 dni nasza jednostka interweniowała przy 75 zdarzeniach z czego; Miejscowe Zagrożenia (MZ)-26, wyjazdy w dużej mierze dotyczyły usuwania skutków nawałnic czyli powalonych drzew i zerwanych dachów oraz do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych jak i do kolizji drogowych, Pożary (P)-41, na tę liczbę złożyły się przede wszystkim liczne pożary nieużytków, lasów, zbóż oraz budynków gospodarczych, Zabezpieczenia Rejonu-6, Alarmy Fałszywe (AF)-2. Braliśmy udział w zdarzeniach na terenie naszej gminy Stare Kurowo oraz na terenie gmin sąsiadującyh Drezdenko, Strzelce Krajeńskie oraz Dobiegniew. Nasz GBA 3/16/4 VOLVO do zdarzeń wyjeżdżał 67 razy, a GCBA 5/30/4 JELCZ brał udział w 14 zdarzeniach. 

     Ten rok był również bardzo owocny jeśli chodzi o pozyskiwanie nowego sprzętu. Udało się nam uzyskać agregat pompowy BIAŁOGON 300hl-400 z KP PSP w Strzelcach Krajeńskich. Agregat o wydajności 11 600l/min służący do wypompowania wód po powodziowych. Wszytko to dzięki współpracy zarządu OSP z władzami Gminy Stare Kurowo oraz z Komendantem Powiatowym PSP w Strzelcach Krajńskich. Z mniejszych zakupów udało nabyć wiertarko-wkrętarke, najaśnice, hełm strażacki, ubranie specjalne, rękawice techniczne oraz radiostacje nasobne. Dzięki temu  podnieślimśmy poziom bezpieczeństwa naszych ratowników oraz ergonomię ich pracy. 

     Na początku roku w odpowiedzi na apel Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka przekazaliśmy sprzęt dla Ukraińskich strażaków. Braliśmy udział w wydarzeniach sakralnych takich jak tradycyjne "Warta przy Grobie Pańskim " w okresie Wielkanocnym oraz podczas procesji w dniu Bożego Ciała. W czerwcu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, które miały miejsce w Przynotecku. Wystąpiły 4 drużyny, a nasza jednostka zajęła 3 miejsce. Na zawodach odznaką "Wzorowy Strażak" zostali wyróżnieni następujący nasi druhowie Michał Kosmala, Maciej Zagdański oraz Edwin Zabłocki. Bralismy udział w ćwiczeniach WOO ( Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego) które miały miejsce na terenie nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie w miejscowości Buszów. Na ćwiczenia udaliśmy się naszym GCBA Jelcz, który jest wpisany do jednego z trzech plutonów odwodu. We wrześniu odbyły sie zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużych Pożarniczych w formule CTIF. Zawody miały miejsce w Drezdenku i nasza drużyna chłopięca zajeła w swojej kategorii 3 miejsce. Na koniec roku 2022 nasi druchowie, pracownicy Urzedu Gminy w Starym Kurowie oraz osoba prywatna złożyli się na Szlachetną Paczkę z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla rodzin najbardziej potrzebujących z terenu gminy.

    Dziękujemy wszystkim druhnom i druhom za zaangażowanie, aktywność, poświęcony czas w minionym roku. Dziękujemy sympatykom naszej jednostki za okazane wsparcie.
Niech ten 2023 rok będzie obfity w nowy sprzęt, aby lepiej nieść pomoc potrzebującym. 
    Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, od których otrzymaliśmy dobre słowo, a także pragniemy podziękować naszym sponsorom, za okazane nam zaufanie i wsparcie finansowe.
    Również dziękujemy za wsparcie i współpracę władzom Gminy Stare Kurowo, Komendantowi Powiatowemu PSP w Strzelcach Krajeńskich oraz jego pracownikom