Ćwiczenia jednostek OSP " WODNIK" 2023

Strona Główna / Aktualności / Ćwiczenia jednostek OSP " WODNIK" 2023

    W dniu 21 marca 2023 r. na terenie Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie w miejscowości Długie odbyły się ćwiczenia jednsotek OSP z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego pt "WODNIK". Głównym zadaniem było zorganizowanie akcji gaśniczej podając wiele prądów wody jednocześnie przez długi czas. W ćwiczenia zostało zaangażowanych 71 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 10 funkcjonariuszy KP PSP w Strzelcach Krajeńskich. Strażacy OSP przećwiczyli sprawianie linii ssawnych, linii zasilających, linii głównych, linii gaśniczych, budowę stanowisk gaśniczych oraz prowadzenie korespondencji radiowej między zastępami oraz KDR. Należy także zaznaczyć, że większość ćwiczących jednostek OSP to jednostki spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 

Siły i Środki zaangażowane w ćwiczenia:

OSP Lipie Góry, OSP Buszów, OSP Gościmiec, OSP Górecko, OSP Górki Noteckie, OSP Błotnica, OSP Przynotecko , OSP Łęgowo, OSP Chomętowo , OSP Gościm , OSP Goszczanowiec , OSP KSRG Bronowice, OSP KSRG Zwierzyn, OSP KSRG Stare Kurowo , OSP KSRG Pławin, OSP KSRG Mierzęcin, Jednostki z JRG i KP PSP w Strzelcach Kraj.